Home » Archives by category » Lifestyle » Ndryshe

Pagjumësia dëmton kujtesën, në SHBA shkaktare kryesore e aksidenteve

Pagjumësia dëmton kujtesën, në SHBA shkaktare kryesore e aksidenteve

Share widget is not set up. Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Share Items widget into Archive-Share Widget Zone

Një natë e vetme pa gjumë ka ndikim të madh te kujtesa e njeriut dhe mund ta ndikojë negativisht në zbardhjen e një çështje penale. Në këtë përfundim kanë arritur një grup shkencëtarësh të universiteteve amerikane të Miçiganit dhe Kalifornisë, studim që është publikuar edhe në revistën online “Shkenca Psikologjike”.…

Page 1 of 135123Next ›Last »